PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در مورد افزونه وردپرس سئو worldpress seo by yoast

arezu
09-14-2014, 02:32 PM
سلام
کسی در مورد این افزونه و تنظیماتش اطلاع داره؟
من سرچ کردم ولی هر سایتی برای خودش یه توضیحاتی داده و یه تنظیماتی رو گفته خیلی خوبه.
یه تنظیماتی رو میخاستم که معمول و حرفه ای باشه.
بخصوص تنظیمان قسمت متاها و عنوان ها.
ممون میشم اگه اطلاعی دارین اینجا به اشتراک بذارین

saber
09-14-2014, 03:13 PM
از این آموزش واضح تر و کامل تر ندیدم
Only the registered members can see the link

arezu
09-14-2014, 03:28 PM
شما خودتون از این مقاله استفاده کردین؟نتیجش خوب بوده؟

admin
09-14-2014, 08:59 PM
این سایتی که رفیقمون معرفی کردن یکی از بهترین سایت های آموزش وردپرس در ایران هست. این آموزششم خیلی خوب بود. با استفاده از این جواب خیلی خوبی میگیرین.

arezu
09-14-2014, 10:28 PM
پس خیلی خوبه از همین استفاده میکنم.
یه سوال دیگه هم دارم که منو گیج کرده.
این تنظیمات کلی افزونه وردپرس سئو بود.
همانطور که میدونین موقع ارسال پست پایین صفحه یک گزینه ای هست که مربوط به وردپرس سئو میشه و با استفاده از اون میشه هر پست را سئو کرد.
میخوام ببینم اولا وقتی ما تنظیمات کلی وردپرس سئو را خوب تنظیم کنیم دیگه نیازی هست که هر پست جداگانه از طریق اون قسمت سئو بشه؟
ثانیا اگر حتما باید از طریق اون قسمت هر پست را سئو کنیم لطفا راهنمایی کنین و سایتی معرفی کنین که رنگ گزینه سئو رو بتونم به سبز تغییر بدم.البته اگه میدونین همون تنظیمات کلی مهمه و سئو هر پست نیازی نیست که نمیخاد.
ممنون

admin
09-15-2014, 12:00 PM
پس خیلی خوبه از همین استفاده میکنم.
یه سوال دیگه هم دارم که منو گیج کرده.
این تنظیمات کلی افزونه وردپرس سئو بود.
همانطور که میدونین موقع ارسال پست پایین صفحه یک گزینه ای هست که مربوط به وردپرس سئو میشه و با استفاده از اون میشه هر پست را سئو کرد.
میخوام ببینم اولا وقتی ما تنظیمات کلی وردپرس سئو را خوب تنظیم کنیم دیگه نیازی هست که هر پست جداگانه از طریق اون قسمت سئو بشه؟
ثانیا اگر حتما باید از طریق اون قسمت هر پست را سئو کنیم لطفا راهنمایی کنین و سایتی معرفی کنین که رنگ گزینه سئو رو بتونم به سبز تغییر بدم.البته اگه میدونین همون تنظیمات کلی مهمه و سئو هر پست نیازی نیست که نمیخاد.
ممنون

تنظیمات کلی مربوط میشه به کل سایت و همه چیزش رو در بر میگیره . ولی تنظیماتی که در قسمت ارسال هر پست داره مربوط میشه به سئو محتوای پست.
برای تنظیم اون باید ابتدا Focus Keyword رو تایین کنید (مهم ترین کلمه ای که تو اون پست در موردش بحث میکنید)
توجه کنید که این کلمه باید در آدرس ، محتوا و غیره که زیرش لیست شده وجود داشته باشه (اگه داشته باشه که در جلوی اون ایتم کلمه yes و تعدادش میاد و وجود نداشته باشه هم کلمه no میاد)
بعد به تب دوم برید و هر گزینه ای که حاوی رنگی غیر از سبز بود رو برسی و رفع کنید (به زبان انگلیسی توضیحات رو داده که باید چه کار هایی کنید)

arezu
09-15-2014, 01:40 PM
کلید واژه کانونی میتونه یه جمله باشه؟

من برای تست دو تا از پست هامو سئو کردم و چیز جالبی دیدم .

1:یکی از پستامو سئو کردم و در قسمت تجزیه و تحلیل همه گزینه ها سبز بودن به غیر از یک گزینه که قرمز و دو گزینه نارنجی و سئو کلی پست نارنجی و تایید بود.

2:ولی یکی دیگه از پست هامو سئو کردم و در قسمت تجزیه و تحلیل گزینه های سبز کم بودند و دو تا گزینه قرمز داشت و سه گزینه نارنجی.ولی با کمال تعجب سئو کلی این پست رو برام زده سبز و خوب.

این از چیه پس؟
اگه قرار باشه سئو پستی سبز باشه و خوب,بنظر میرسه پست اولی باید سئوی سبز و خوبی داشته باشه چون که در قسمت تجزیه و تحلیل اکثر گزینه هاش سبز بود نه پست دومی.

admin
09-15-2014, 04:07 PM
کلید واژه کنونی شامل کلمه ای میشه که تو اون پست در موردش بحث شده. برای مثال تو این تاپیک ، کلید واژه کنونی میشه yoast یا افزونه وردپرس سئو yoast
دلیل سبز شدن چراغ سئو هم این هست که بعضی از ایتم های لیست شده دارای اهمیت بیشتری هستند.

arezu
09-15-2014, 04:39 PM
متوجه شدم.دوتا سوال دیگه هم دارم

1:سئو قالبم بالاست.و تنظیمات کلی وردپرس سئو رو هم با همون اموزشی که بچه ها توی تاپیک گذاشتن که گفتین خوبه تنظیم کردم.والان اگه هر پستی ایجاد کنم و اون پست را بر اساس وردپرس سئو سبزش کنم.با این مواردی که الان عرض کردم.(بالا بودن سئو قالبم و تنظیمات کلی وردپرس سئو و سبز کردن و یا نارنجی کردن وضعیت سئوی هر پست) به طور کلی سایتم یک سایت با سئو بالا میشه یا نه؟؟ و از نظر ورودی های گوگل میتونه موفق باشه یا نه؟؟

2:برچسب های هر پست چقدر مهم هستن؟چون تو بعضی از سایت ها دیدم برای هر پست 15 تا 20 بر چسب زدن که حدود 6 برچسب اون توی همه پست ها مشترک و ثابته.
و توی بعضی از سایت ها هم دیدم که کلا 6 یا 7 برچسب زدن برای هر پست که شاید 1 یا دو برچسب تو همه ی پست ها مشترکه.

از نظر علمی و کدوم یک از این ها برای سئوی سایت و در نهایت دریافت ورودی های بیشتر از گوگل بهتره؟زدن برچسب های زیاد و یا زدن برچسب های کم؟
و یک نکته دیگه در این مورد زدن برچسب های مشترک بین همه پست ها چی؟همانطور که در بالا اشاره کردم.

در مورد این نکات ممنون میشم یک توضیح جامع بدین.

saber
09-15-2014, 04:53 PM
1.سئو مطمئن باشید جواب میده ولی باید سایتتون هم فعال باشه

2.برچسب پستا بنظر خودم مهمه مثلا عنوان سایت و توضیحات سایت و توضیحات و عنوان مطلب و حتی مطالب مهم هم توش باشه عالیه

3.من در اصل سئو کار نیستم ولی برچسب مشترک باشه موتور های جست و جو بیشتر روشون تاکید میکنن مثلا مشترکا آدرس و عنوان و توضیحات سایت باشه
برچسبا بسته به نیاز باشه خیلی خیلی زیاد نباشه (باز میگم من سئو کار نیستم من در حد یه سئو کار معمولی و طراح میگم)

arezu
09-15-2014, 10:13 PM
ممنونم از شما
لطفا مدیر هم نظر خودشون رو بگن

admin
09-16-2014, 11:55 AM
ممنونم از شما
لطفا مدیر هم نظر خودشون رو بگن

اقا صابر درست گفتند.
سایت با این کار ها و گفته های شما محتوای بهینه شده ای دارد. سئو سایت شما هم همون طور که خودتون گفتین از درصد بالایی برخوردار میشه (البته سئو به همین پلاگین ختم نمیشه و کارای دیگه ای هم داره ولی این کار درصد سئو سایت شما رو خیلی بیشتر میکنه) تو ورودی های گوگل شما هم تاثیر خیلی زیادی داره
توجه : همونطور که اقا صابر گفت سایتتون فعال هم باید باشه و طبق یه برنامه زمانی خاصی باید پست ارسال کنید.
در مورد برچسب ها براتون بگم : قبلا تو یه مقاله ای خوندم که تعدادش باید 5 تا 7 تا باشه. تو یه مقاله دیگه هم که خوندم نوشته بود 8 تا 15 کلمه. ولی خودم راه زیر رو توصیه میکنم ;)
یک یا دو کلمه مشترک برای تمام پست ها قرار دهید. مانند سایت ما که کلمات "پی سی دی ال" و "pi3idl.com" رو برای تمام پست ها قرار داد.
تعداد کلمات کلیدی هم کم باشه ولی مرتبط با پستتون باشه. حد ال امکان همون 5 تا 7 تا(دقیقا کلمه ای باشه که مردم تو موتور های جستجو سرچ میکنند)

arezu
09-16-2014, 12:00 PM
ممنونم از توضیحات خوبتون.

این که فرمودین در بازه زمانی خاصی پست ارسال بشه میشه برام توضیح بدین؟
بهترین بازه زمانی چه موقعست؟

admin
09-16-2014, 12:16 PM
بازه زمانی نه. برنامه زمانی. یعنی شما مرتب و در یه ساعت خاصی پست ارسال کنید.
برای مثال : سایت پی سی دی ال در روز های 5 10 15 20 25 و اخرین روز ماه میلادی در ساعت 2:00 پست قرار میگیره (از قسمت انتشار در اینده استفاده میشه)
حالا یه سری سایت ها هر روز پست ارسال میکنند که ساعتش رو یک زمان خاصی تایین میکنند. این کار باعث میشه خیلی سریع داخل موتور های جستجو لینکتون ثبت بشه.

arezu
09-16-2014, 12:23 PM
ممنون
چند تا سئوال برام پیش اومد
1:من هر روز و هر ساعتی که بشه پست ارسال میکنم.این بده؟
برای سبز کردن وضعیت سئوی هر پست من باید مطلب پست و واژه های پست را افزایش میدادم که پست هام در واقع به نحوی بود که نمیشد اضافه گویی کنم توش.با این حال وضعیت سئو هر پست را تصمیم گرفتم به نارجی=تایید تبدیل کنم.
2:نارنجی خوبه؟؟؟

یه سوال دیگه ای که برام پیش اومده و مهمه اینه:
برای سئو کردن هر پست حتما باید از وردپرس سئو استفاده کنم.چون یکم زمان بره.
من تقریبا متوجه شدم که پست هام رو به چه صورتی انتشار کنم که وضعیت سئو نارنجی و تایید داشته باشن.
3:"میتونم بقیه پست هام رو با همون ساختاری که متوجه شدم ارسال کنم و یا حتما باید از وردپرس سئو اسفاده کنم.

admin
09-16-2014, 01:19 PM
این بد نیست که شما هر زمانی از روز رو که تونستین ، پست ارسال میکنید. ولی اگه یه ساعت خاصی داشته باشه بهتر میشه. برای مثال در روز سه پست و در ساعت های 8 صبح / 4 غروب / و 12 شب.
این کار باعث میشه خیلی خیلی سریع لینکاتون ایندکس بشن.
در مورد رنگ نارنجی اشکالی نداره. بقیه ایتم های لیست رو انجام بدین!!!
وردپرس سئو یه سری کار ها رو برای شما لیست کرده و در صورتی که آن عمل انجام شد تو لیست براتون تایید میکنه. در واقع فقط داره چک میکنه و کار هایی که نکردین رو بهتون اخطار میده. در صورتی که شما خودتون بتونید تمام این کار ها رو انجام بدین موردی نداره که از این بخش استفاده نکنید.(ولی فیلد فوکوس کیورد رو پرکنید. تو سرچ ها جلب توجه بیشتری میکنه)